FAQ (Frequently Asked Questions), czyli najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi na nie:
  • Gdzie i kiedy organizujecie szkolenia?

Informacje o organizowanych szkoleniach pojawiają się na naszej stronie w kalendarzu oraz na profilu facebookowym. Zachęcamy do zapisania się również do newslettera (formularz na stronie głównej).
Szkolenia odbywają się w różnych lokalizacjach. Wraz z ogłoszeniem o szkoleniu dodajemy szczegółowe informacje o dojeździe na strzelnicę.

  • Jak ubrać się na strzelnicę?

Jeśli szkolenie odbywa się na strzelnicy otwartej należy ubrać się adekwatnie do warunków pogodowych. Warto mieć ubranie przeciwdeszczowe, a w miesiącach wiosenno-letnich koniecznie nakrycie głowy chroniące przed słońcem. A więc ubranie typowe dla aktywności outdoorowej.
Na strzelnicach zamkniętych zimą, choć śnieg nie pada na głowę, to bywa chłodno. Więc warto mieć na sobie kilka warstw dla większego komfortu.
Okrycie wierzchnie (bluza, kurtka) powinno być odpowiedniej długości, tj. takiej by możliwe było umieszczenie kabury z pistoletem na pasku i wygodne dobywanie broni. Jeśli szkolenie odbywa się w konwencji „skrytego noszenia” (concealed carry), to nawet latem należy mieć bluzę lub koszulę, która zasłoni broń i kaburę.
Paniom zalecamy spodnie – dla większego komfortu i by możliwe było założenie paska niezbędnego do zamocowania kabury na broń i ładownicy na magazynki.
Paniom również zalecamy bluzki ze skromniejszym dekoltem, ponieważ gorąca łuska wpadająca pod ubranie powoduje dyskomfort i utrudnia skupienie na strzelaniu.
Ubranie może się pobrudzić, a buty przemoczyć.
Jeśli tuż po strzelaniu planujesz lecieć samolotem, koniecznie się przebierz w czyste ubranie (i dokładnie umyj ręce!).

  • Co zabrać ze sobą na szkolenie?

Zalecamy by do odpowiedniego ubrania (patrz wyżej) zabrać pasek do spodni dostosowany do kształtu ciała i szlufek w spodniach. Ułatwi to zdecydowanie dopasowanie kabury i ładownicy na magazynki. Jeśli nie masz odpowiedniego paska, poinformuj nas o tym z wyprzedzeniem.
Warto zabrać lekki prowiant i picie, by mieć energię na przyswajanie wiedzy i wykonywanie ćwiczeń.  W zależności od lokalizacji szkolenia i pory roku zapewniamy gorącą kawę i herbatę (wówczas informacja o tym jest w opisie konkretnego wydarzenia).
Przydają się wilgotne husteczki higieniczne – aby od czasu do czasu wyczyścić ręce, szczególnie przed jedzeniem (proch, ołów).
Jeśli już trochę strzelasz i masz własne ulubione ochronniki słuchu i atestowane okulary (lub dowolny inny sprzęt strzelecki) – zabierz je ze sobą.
Nie zapomnij o dobrzym humorze i otwartej głowie 😉

  • Nie mam własnej broni, czy mogę wziąć udział w szkoleniu?

Oczywiście, że tak i serdecznie do tego zachęcamy. Zgłaszając swój udział poinformuj nas, że nie posiadasz własnej broni. Na czas szkolenia otrzymas broń, kaburę, ładownice na magazynki, magazynki oraz amunicję.
Oprócz tego zapewniamy każdemu uczestnikowi na czas szkolenia ochronniki słuchu i atestowane okulary.

  • Czy na miejscu można dokupić amunicję?

Oczywiście, jest to możliwe. Zwykle po zrealizowaniu zakresu szkolenia jest trochę czasu, by postrzelać czysto rekreacyjnie. Weź ze sobą gotówkę i jeśli zechcesz dokupić amunicję, nie będzie najmniejszego problemu. Jeśli masz ochotę postrzelać z jakiejś konkretnej broni z naszego arsenału, powiedz nam o tym wcześniej (wiadomo, nie zabieramy wszystkich 70 jednostek na każde szkolenie 😉 ).

  • Byłem/byłam parę razy na strzelnicy. Czy mogę wziąć udział w zaawansowanym szkoleniu?

Szkolenia powyżej poziomu 1 zakładają, że uczestnicy posiadają określoną wiedzę, umiejętności i obycie z bronią palną. Chodzi przede wszystkim o bezpieczeństwo, ale też o to, by wszyscy kursanci wynieśli ze szkolenia jak najwięcej. Jest to możliwe tylko wtedy, gdy uczestnicy reprezntują pewien minimalny poziom i nie trzeba wracać do podstaw.
Dlatego też gorąco zachęcamy do uczestnictwa w szkoleniu podstawowym. Z jednej strony poznasz standardy naszej pracy, a z drugiej my poznamy Ciebie i Twoje umiejętności.
Jeśli umiesz już strzelać, to z pewnością wiesz również, że ciągły trening podstaw, jest niezbędny do ich ugruntowania i konieczny by rozwijać umiejętności strzeleckie.
W razie pytań i wątpliwości, zapraszamy do kontaktu.

  • Czy po szkoleniu otrzymam pisemny dyplom / certyfikat?

Ponieważ często o to pytacie wprowadzimy od sierpnia tego roku  dyplomy uczestnictwa – będzie to pisemne dokument potwierdzające uczestnictwo w danym szkoleniu w określonym wymiarze godziny. Pracujemy również nad certyfikatem, jednak jak sama nazwa wskazuje będziemy własną marką certyfikować poziom waszych umiejętności – żeby uzyskać taki certyfikat będzie trzeba zdać egzamin (szczegóły wkrótce)

  • Co jest w cenie szkolenia?

Cena szkolenia obejmuje:
– opłacenie strzelnicy, którą dla większego komfortu uczestników szkolenia wynajmujemy na wyłączność (nie ma wtedy przypadkowych osób na osi),
– jeśli nie posiadasz własnej broni i amunicji – pokrycie kosztów z tym związanych,
– wynajęcie pozostałego niezbędnego sprzętu – ochronników słuchu, okularów, kabury, ładownic na magazynki, magazynków itp.
– odpowiednią infrastrukturę „szkoleniową” i „dydaktyczną” w postaci celów metalowych, tarczownic, tarcz i manekinów,
– ubezpieczenie każdego uczestnika szkolenia,
– fachową opiekę instruktorów i – co najważniejsze – metodycznie przekazywaną wiedzę, popartą odpowiednio opracowanymi ćwiczeniami strzeleckimi.