Serdecznie zapraszamy na szkolenie dedykowane strzelcom, którzy preferują karabiny rodziny AR i mają już obycie z tym systemem. Tym razem koncentrujemy się na nauce metod wykrywania rodzajów zacięć oraz ich efektywnego usuwania.

Szkolenie - karabin AR zacięcia

2017-08-19 (SOB), godz. 9:30 - 13:30
450 PLN (cena podstawowa) / 350 PLN (z własną bronią i amunicją)
100 szt. amunicji .223Rem

Poznaj proste i efektywne procedury usuwania typowych i nietypowych zacięć w karabinach systemu AR. Stove pipe, double-feed czy bolt override nie będą dla Ciebie żadnym zaskoczeniem. Krótkie, specjalistyczne i bardzo przydatne szkolenie. Wysoka awaryjność karabinów AR to mit. Niemniej zacięcia zdarzają się – tak jak w każdej innej broni.
Warto wiedzieć, jak sobie z nimi radzić nawet z zamkniętymi oczami.

Na zakończenie szkolenia każdy uczestnik wykonuje to ćwiczenie z zamkniętymi oczami, usuwając losowe zacięcia:

Przydatne informacje

 • Szkolenie ma miejsce na otwartej strzelnicy i odbędzie się niezależnie od pogody, więc ubierz się odpowiednio do warunków atmosferycznych i nasłonecznienia.
 • Ubranie może się pobrudzić, a buty przemoczyć.
 • Osoby nieposiadające własnej broni i amunicji otrzymają ją na szkoleniu wraz z odpowiednim oporządzeniem: magazynkami, ładownicami i/lub pasem nośnym (do broni długiej).
 • Osoby z własną bronią – oprócz zabrania broni i amunicji nie zapomnij o min. 2-3 magazynkach per jednostka broni, kaburze do broni krótkiej, pasie nośnym do broni długiej i ładownicach do magazynków (minimum po 1 ładownicy do broni krótkiej i długiej – na potrzeby szybkiej wymiany magazynka). Jeśli czegokolwiek Ci brakuje, daj znać wcześniej – pomożemy skompletować sprzęt na czas szkolenia.
 • Jeśli posiadasz własne ochronniki słuchu i ulubione atestowane okulary – zabierz je ze sobą. Jeśli nie posiadasz takowych – otrzymasz je od nas na szkoleniu.
 • Warto zabrać prowiant (drugie śniadanie lub lunch, picie).
 • Każdy uczestnik objęty jest ubezpieczeniem.
 • Każdy uczestnik musi na strzelnicy wylegitymować się dokumentem tożsamości.

Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nami lub zobacz FAQ.

Dojazd – strzelnica w Suchodole k. Tarczyna

Lokalizacja GPS:

 • 51°59’34.2″N 20°46’30.5″E
 • 51.992834, 20.775129

Wskazówki dojazdu (37km z Warszawy, szybki dojazd DK7):

 1. Z Warszawy droga krajowa nr 7 w kierunku Krakowa
 2. W miejscowości Tarczyn skręć w prawo na skrzyżowaniu ze światłami i fotoradarem w drogę nr 876 (tuż za dużą stacją Orlen).
 3. Na skrzyżowaniu w miejscowości Tarczyn prosto – na drogę podporządkowaną.
 4. W miejscowości Suchodół skręć w prawo przy tabliczce „Strzelnica myśliwska”
 5. Na skrzyżowaniu jedź prosto drogą szutrową.

Strzelnica oferuje osie 25m i 50m. Zwykle szkolenia prowadzimy na osi 25m, która jest wystarczająca do prowadzenia zajęć statycznych oraz dynamicznych na krótkim dystansie. Na terenie strzelnicy jest sklep z bronią i amunicją oraz zaplecze sanitarne.