Program szkoleniowy IKEM Tactical Training powstał z myślą o nauce strzelania praktycznego, którego elementy mogą znaleźć zastosowanie w sporcie, samoobronie i strzelaniu typowo bojowym. Poszczególne moduły zostały zaprojektowane w taki sposób, by odpowiedzieć na zapotrzebowanie klientów na różnym poziomie zaawansowania, przy jednocześnie zoptymalizowanej metodyce przekazywania wiedzy, popartej odpowiednimi ćwiczeniami strzeleckimi.

Zapoznaj się z ofertą szkoleń z pistoletu, karabinu, pracy na broni z latarką oraz innych zaawansowanych warsztatów tematycznych (samoobrona, dynamika, taktyka).

Instruktorzy IKEM Tactical Training są również instruktorami / czynnie uprawiają krav maga, która dobrze komponuje się ze strzelectwem pod kątem samoobrony i noszenia broni (m.in. zapobieganie zaborowi), czy też ochrony osób. W samym strzelaniu jednak bardziej preferujemy podejście „amerykańskie” niż „izraelskie” (oba systemy mają swoje silne i słabe strony).

Na życzenie klienta możemy opracować dedykowany program jedno- lub kilkudniowego szkolenia, obejmujący wybrane zagadnienia. W takiej formule najczęściej obsługujemy gości z zagranicy.  Jeśli interesuje Cię takie szkolenie, prosimy o kontakt.

Pistolet

Pistolet poziom 1

Zbuduj solidne podstawy bezpiecznego i skutecznego posługiwania się bronią krótką. Strzelanie statyczne, kładące nacisk na fundamentalne zasady strzelectwa, pozwalające na wyrobienie dobrych nawyków i obycia z bronią palną.

więcej

Pistolet poziom 2

Ugruntuj podstawy, poczuj pewność w użyciu broni krótkiej, zacznij strzelać szybciej. Elementy strzelania dynamicznego, w ruchu oraz po obrotach, taktyczna i szybka wymiana magazynków.

więcej

Pistolet poziom 3

Strzelaj w ruchu, wykorzystując przesłony oraz odpowiednią taktykę podczas przemieszczania. Strzelanie stresowe, na zmęczeniu i w niewygodnych pozycjach. Zacięcia broni krótkiej i ich usuwanie.

więcej

Karabin

Karabin AR/AK poziom 1

Poznaj zasady strzelania z broni długiej systemu AR i AK oraz naucz się ich obsługi. Precyzyjne strzelanie statyczne. Elementarne postawy strzeleckie (leżąca, klęcząca, stojąca) i postawy gotowości (low-ready, high-ready).

więcej

Karabin AR/AK poziom 2

Przemieszczaj się pewnie z karabinem. Strzelaj w ruchu, pod kątem i po obrocie. Identyfikacja celów i przenoszenie ognia. Szybkie i taktyczne wymiany magazynków.

więcej

Karabin AR/AK poziom 3

Strzelaj w ruchu, zza przesłon oraz w trudnych pozycjach. Samodzielnie usuwaj podstawowe zacięcia broni długiej. Podkręcamy tempo, dodając presję, stres i zmęczenie. 9-hole drill, turn&burn, blaze-x…

więcej

Low-light / no-light

Pistolet low-light poziom 1/2

Poznaj techniki strzelania w ciemności z wykorzystaniem latarki ręcznej oraz przymocowanej do pistoletu. Strzelanie pod kątem samoobrony, w krótkim dystansie, z utrudnioną identyfikacją celów i pod wpływem stresu.

więcej

Karabin low-light/no-light

Naucz się strzelać z karabinu w warunkach ograniczonej widoczności. Praktyczne zastosowanie latarek na broni długiej podczas strzelania dynamicznego i stresowego.

więcej

Zaawansowane tematyczne warsztaty strzeleckie

Force-on-force

Doświadcz użycia broni w samoobronie w najbardziej realistycznej symulacji – dzięki zastosowaniu pistoletów i amunicji UTM. Duża dawka stresu, strzelanie w obronie własnej w bardzo krótkim dystansie w konwencji „skrytego noszenia”. Zapobieganie zaborowi broni, obrona przed szantażem pistoletem i uzbrojonym napastnikiem.

więcej

Karabin i pistolet dynamiczny

Strzelaj dynamicznie z pistoletu i karabinu, wykonując skomplikowane drille. Szkolenie wymagające bardzo dobrego obycia z bronią i gruntownego opanowania podstaw, nakierowane na doskonalenie umiejętności celnego i szybkiego strzelania w problematycznym otoczeniu.

więcej

Elementy CQB

Poznaj zasady walki w pomieszczeniach na krótkim dystansie – samodzielnie i w małym zespole. Podejście pod drzwi, wykorzystanie przesłon, krojenie tortu, rozlanie się po pomieszczeniu, komunikacja.

więcej

Pistolet w/przy samochodzie

Wiele osób posiadającyh broń palną poruszą się z nią na co dzień autem. Poznaj problemy, które się z tym wiążą oraz techniki i taktyki, które pozwalają je rozwiązać. Zaawansowana tematyka dedykowana dla osób posiadających solidne podstawy i bardzo dobre obycie z bronią krótką.

więcej

Karabin AR zacięcia

Poznaj proste i efektywne procedury usuwania typowych i nietypowych zacięć w karabinach systemu AR. Stove pipe, double-feed czy bolt override nie będą dla Ciebie żadnym zaskoczeniem. Zaawansowane, specjalistyczne i bardzo przydatne szkolenie.

więcej

Krav maga i strzelanie

Urban Tactics

Urban Tactics to zaawansowany cykl szkoleń organizowany wraz z szkołą Krav Maga System dla studentów tego systemu walki. Połączenie walki wręcz w otoczeniu typowo miejskim (środki komunikacji publicznej, „sytuacje barowe”, działanie w samochodach) ze strzelaniem i technikami krav maga adresującymi zagrożenia ze strony napastnika z bronią palną.

więcej